14.8 C
Скопје
07:31 - 26 септември, 2023

(Видео) Познатиот рапер Јанг Капоне кој исчезна пред некое време пронајден мртов, почина на 35 години

Познатиот рапер Јанг Капоне почина на 35-годишна возраст, пренесува Deadline.

Неодамна јавноста беше шокирана од веста дека исчезнал, а сега се остварија и најлошите сомнежи. Тажната вест ја потврдил неговиот колега, а причината за смртта се уште не е позната.

„Со тешко срце го објавувам ова. Направивме магија кога стратешки поставувавме проекти, секогаш. Капоне ака Допбој Ра ака Рара беше еден од моите први клиенти на хип-хоп/рап, и не ми се верува на веста што штотуку ја добив за неговото неочекувано починување! Пријател… клиент и само огромен човек во Источна Атланта. Ова воопшто не е лесно. Почивај во мир“, напиша на Инстаграм неговата публицистка Алиша Картер.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleesha Carter, MBA (@aleeshacpr)

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....