14.8 C
Скопје
07:53 - 26 септември, 2023

(Видео) Дрејк го прошиша и Здравко Чолиќ, ваков подарок на сцена никој нема добиено

Балканската ѕвезда Здравко Чолиќ е познат по тоа што често добива градници како подарок од публиката, но раперот Дрејк го прошиша – на последниот концерт тој доби огромен розев градник.

„Ве ценам сите. Ова е љубов. Ова може да биде крајот на сагата токму овде. Ова може да биде крајот на патот, не знам. Да беа овие вистински, не знам дали воопшто би сакал да ги видам. Тогаш би поверувал дека постојат вонземјани“, рекол Дрејк од сцената во Калифорнија.

На крајот излезе дека градникот не го испратил обожавател, туку неговиот татко Денис Греам. Тој испрати и порака со градникот.

„Тато сака големи работи за тебе. Те сакам и сакам да се уверам дека си правилно негуван“, се вели во пораката.

Дрејк се насмеа и ја праша публиката: Што не е во ред со овој човек?

Денис мораше специјално да го нарача џиновскиот градник од дизајнерката Зоба Мартин.

„Најголемиот градник досега беше подарок за Дрејк од неговиот татко Денис. Не можев да се воздржам додека го правев ова“, напиша таа на фотографијата.

@bootyguzzler biggest bra ive ever seen 😭 #drake #itsallablurtour #draketour #kiaforum #losangeles #la #concert ♬ original sound – Harley


 

 

Слични објави

Јелена Карлеуша ја нападна колешката Пријовиќ и „Ѕвездите на Гранд“: „Тие се треш, а јас одам напред!“

Еспресо

Астро прогноза за вторник, 26 септември

Еспресо

Европската комисија донесе забрана – американската Букинг и шведската е-Травели не може да се спојат, ќе рипнат цените во хотелите

еспресо

(Видео) Српската пејачка Душица Грабовиќ се лизна додека снимаше спот, за малку ќе завршеше во болница

еспресо

Ветеринарите водат битка да ја спасат повредената и изгладнета лавица пронајдена близу Суботица

еспресо

(Видео) Ѕвездата на Гранд Славица Ангелова ја испеа својата прва песна „Руже и крв“

еспресо
Се вчитува....