7.8 C
Скопје
05:09 - 28 февруари, 2024

Почина ѕвездата на хит серијата „Наркос“: Адан Канто го гледавме и во „Иксмен“, со убавината и талентот пленеше

На 42-годишна возраст почина мексиканскиот актер Адан Канто.

Актерот накратко се бореше со рак на слепо црево, но за жал ја загуби битката во понеделникот на 8 јануари, пренесува Variety.

Канто е роден во Мексико, пораснал во Тексас и рано ја започнал својата музичка, а потоа и актерска кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Julia Kuijpers (@julia_kuijpers_)

Највпечатлива улога имаше во Иксмен, а ќе остане и запаметен по улогите во хит сериите  „Наркос“ и „The Cleaning Lady“

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....