6.8 C
Скопје
05:47 - 4 март, 2024

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Пејачката Лепа Брена успеа во тоа што никој на овие простори не можеше да успее, пишува организаторот. Таа ја распродаде Загребската Арена за само еден ден, точно една година пред концертот.

„Пред се од срце ѝ благодарам на драгата публика која е со мене, не само сега туку сите овие години на мојата кариера. Навистина сум воодушевена, во ваша чест ќе приредам спектакл кој ќе се памти и тоа не само една вечер. Загреб, се гледаме на 7 декември следната година!“ – им порача Брена на своите фанови.

Со оглед на големиот интерес, организиран е и втор концерт за кој влезниците се веќе пуштени во продажба.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....