-3.2 C
Скопје
01:19 - 9 февруари, 2023

Лејди Гага по четврти пат е номинирана за Оскар со песна од филмот „Топ ган Маверик“

Лејди Гага и Ријана се номинирани за Оскар 2023 во категоријата за најдобра оригинална песна, церемонија која треба да се одржи на 13 март во театарот Долби во Лос Анџелес.

Номинацијата на Гага е за песната „Hold My Hand“  од филмот „Топ ган: Маверик“, а Ријана за  „Lift Me Up“ во  филмот Black Panther: Wakanda Foreve.

Инаку, пејачката Ријана прв пат е номинирана за Оскар, за  Лејди Гага ова е четвртата номинација

На доделувањето на Оскарите, вообичаено е номинираните за најдобра оригинална песна да ги изведат своите песни на сцена.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....