-3.2 C
Скопје
01:27 - 9 февруари, 2023

Режисерот Паоло Џеновезе направи филм за Гинис – сте го гледале ли „Совршени странци“?

Италијанскиот филм „Совршени странци“ (Perfetti Sconosciuti) на режисерот Паоло Џеновезе, е филм кој влезе во Гинисовата книга на рекорди ,со најмногу преработки.

Ова филмско остварување само за седум години доживеа верзии на 24 јазици меѓу кои на кинески, руски, корејски, грчки, шпански, турски, француски, германски, ерменски, унгарски јазик итн.

Во оваа комедија, група пријатели се собираат на домашна забава и за да докажат дека немаат што да кријат еден од друг, се впуштаат во мала игра – секој од нив ги изложува сите свои текстуални и гласовни пораки од телефонот. Тоа, секако, води до неочекувани неволји.

Инаку, правата за снимање на американската преработка беа купени од компанијата на Харви Вајнштајн, кој набргу потоа беше суден за серија сексуални престапи. Така, оваа приказна сѐ уште не е снимена на англиски јазик.

Најновата верзија на овој популарен филм е на исландски, а првпат беше прикажана на 6 јануари.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....