-3.2 C
Скопје
00:09 - 9 февруари, 2023

Бакингемската палата има радосни вести – чека принова

Принцезата Јуџин, внука на покојната кралица Елизабета Втора, чека второ дете со сопругот Џек Бруксбанк, пишува „Дејли мејл“.

„Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека го очекуваат своето второ дете ова лето“, соопшти денеска Бакингемската палата.

Јуџин и Џек се венчаа во 2018 година во Виндзор, а минатата година го добија своето прво дете, син.

Родителите го нарекле малиот Август Филип Хок Бруксбанк

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....