27.8 C
Скопје
21:24 - 12 јуни, 2024

Кејт Мидлтон јавно се извини: „Жал ми е…“

Британската принцеза Кејт Мидлтон испрати писмо со извинување до ирската гарда, чиј полковник е токму таа, поради пропуштањето на денешната воена парада додека се бори со ракот.

„Голема чест е да се биде ваш полковник. Многу ми е жал што нема да бидам присутна“, напиша принцезата во писмото до командантот на ирската гарда, додавајќи дека се надева дека ќе се врати „многу брзо“.

Кејт го замолила и да му го пренесе нејзиното извинување на целата гарда, пренесува Ројтерс. Парадата на ирската гарда се одржува една недела пред Trooping of the Colour, со кој официјално се одбележува роденденот на британскиот монарх.

Кејт во март објави дека по операцијата на абдоменот во јануари ѝ бил дијагностициран рак и дека моментално е на хемотерапија.

Слични објави

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо

Тага во домот на Огњен Амиџиќ! Смртниот случај во семејството на неговата сопруга ги скрши

Еспресо
Се вчитува....