36.8 C
Скопје
17:21 - 18 јуни, 2024

Тибетански хороскоп со неверојатна точност: Четири хороскопски знаци ја откриваат судбината

Овој хороскоп не е толку познат и популарен како зодијакот, но е неверојатно точен.

Хороскопот Вујку потекнува од планините на Тибет неколку милениуми пред нашата ера. Многу езотеричари го нарекуваат и „божествен“, бидејќи одредена аура владее во ова енергично силно свето место, кое со векови привлекува стотици аџии од целиот свет. За разлика од попознатите натални хороскопи, во тибетскиот хороскоп има само четири знаци. Тие симболизираат божествени суштества обдарени со одредени карактеристики и поделени се на три месеци.

Пајак
Месец на раѓање: јануари, февруари, март
Родените во знакот на пајакот имаат неисцрпна залиха на енергија и никогаш не се жалат на своето здравје. Но, и покрај таквата издржливост, напорна работа и бодрост, претставниците на овој знак сепак имаат недостатоци.

Прво, тие се целосно незаознаени со финансиската писменост. Тие можат да ја остават целата плата во продавницата за еден ден, а потоа да кубурат бз пари до новата плата. Второ, сите пајаци страдаат од небрежност и трапавост. Колку и да се трудат да си го исчистат домот, ќе биде тешко визуелно да се каже дека барем се потрудиле да имаат удел во средувањето на работите.

Сепак, внатрешниот свет на овој знак плени уште од првата средба. Тие ги пленат своите соговорници со нивната необичност, богат внатрешен свет, знаење и широк поглед, така што секогаш ќе има за што да разговараат со нив.

Мравка
Месец на раѓање: април, мај, јуни
Будистите цврсто веруваат дека мравката е еден од духовно најразвиените и најпрактичните знаци на хороскопот. Малку е веројатно дека дури и друг знак може да се пофали со иста одговорност, несебична помош и искрена добра волја. Претставникот на овој инсект сака да создава удобност околу себе и да ги минимизира сите неволји, однапред подготвувајќи воздушно перниче за ударите на судбината.

Секогаш е спокојно но и интересно да се биде покрај нив. Најблиските на мравката имаат двојно повеќе среќа, бидејќи токму мравката ги опкружува со грижа и внимание, преземајќи ја целосната одговорност за нивната благосостојба. Често овој знак може да се чувствува „изгорен“/истрошено, но брзо ги собира силите и се враќа на вообичаениот начин на живот. Хармонијата во сите области е неговата главна цел, која ја постигнува и ја одржува во текот на целиот живот.

Скорпија
Месец на раѓање: јули, август, септември
Во будизмот, скорпијата е персонификација на љубопитноста и интелигенцијата. Затоа сите претставници на овој знак можат да се пофалат со својата напорна работа и добро здравје, и физичко и ментално. Скорпијата брзо се прилагодува на новите реалности и е позната по својата дипломатија, која ѝ отвора многу врати.

Но, понекогаш овој знак страда од дигестивниот систем, кој одвреме-навреме може да страда поради силен стрес. Но, издржливоста на скорпијата и наклонетоста на ѕвездите ви овозможуваат брзо да ги минимизирате сите ризици и да се вратите на вашиот вообичаен здрав ритам.

Претставниците на овој знак сакаат да посветат посебно внимание на финансиите. Тие по правило допро проникнуваат во паричните проблеми и тоа однапред пред да се создадат, како и со долговите кон банките. Благодарение на нивната способност компетентно да ги планираат трошоците, финансиските проблеми ги заобиколуваат.

Желка
Месец на раѓање: октомври, ноември, декември
Делумно, желката во хороскопот Вујку по своите карактеристики наликува на зајакот од кинескиот хороскоп. Родените во овој знак се одликуваат со особено кревко здравје, од кое страдаат во текот на целиот живот. Сите лоши навики се контраиндицирани за нив, бидејќи тие можат дополнително да ја влошат и онака лабилната здравствена состојба.

По темперамент, желката е прилично сентиментална, но и сложена. За неа е доста тешко да изгради здрава, доверлива врска со партнерот под еднакви услови, бидејќи хроничното сомневање во себе постојано ја тера да се сомнева во нејзините заслуги. Сепак, на трпението на овој знак, како и на лојалноста, може само да му позавидат.

Што се однесува до финансиите, во овој поглед, претставниците на овој знак се склони кон импулсивно трошење и последователно страдање за потрошените пари. Тие претпочитаат да ги лекуваат душевните рани со шопингхолизам, со кој се трудат да се борат со сите сили, но, за жал, не секогаш успешно.

Неделен хороскоп (од 10 до 16 јуни): Голема среќа за близнаците, интересни средби за лавовите, тест за рибите…

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....