18.8 C
Скопје
21:27 - 5 октомври, 2022

(Фото) Ѕвездата од турските серии Демет Оздемир најави свадба, но која е убавицата со бугарско потекло која се мажи за најпосакуваниот Турчин?

Една од најубавите турски глумици Демет Оздемир во последната недела на август ќе стапне на „лудиот камен“. Нејзиниот избран е суперпопуларниот турски музичар и глумец Огужан Коч. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

Актерката Демет Оздемир е родена во Измит, Турција, на  26 февруари 1992 година, има 28 години. Висока метар и 70 см. тешка 56 килограми. Баба ѝ, Бугарка, била емигрирантка во Турција. Актерката има и брат Волкан Оздемир и сестра Дерја Оздемир. Нејзиното семејство се преселиле во Истанбул кога имала 7 години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

Стана исклучително позната и во својата земја, но и во Европа, преку турската серија Сонувачот (Daydreamer) – серија која се емитуваше и кај нас – каде освен со убавината публиката ја освои и со неверојатната хемија со колегата Кан Јаман. Токму поради таа многу силната хемија меѓу двајцата на екранот, многумина се прашуваа дали се во врска, но сите нивни сцени, сепак, беа базирани на импровизација.

Демет веќе подолг период беше во врска со пејачот и актер Огужан Коч, со кого подоцна се вери, а сега самата таа најави дека ќе се венчаат, со романтична прослава на 26 август.

Како влегла во филмскиот свет?

Од девојче имала страст за танц и балет, посетувала училиште за модерен танц и токму како танчерка ја започнала својата кариера во светот на забавата, а оттаму и на екраните.

Потоа почнала да се занимава со манекенство и да глуми. Земала приватни чаови во глума, а убавината ја ставила во полза на професијата.

Демет Оздемир го направила своето актерско деби во 2013 година, придружувајќи се на актерската екипа на серијата „Фокс“. Следната 2014 година, таа го играше ликот на Ајла во турската легендарна серија Kurt Seyit ve Şura, сместена во 1915 година. Од 2016 до 2017 година ја играше улогата на Лале, протагонистка на романтичната комедија Соба Број: 309. Да Од мај 2018 до август 2019 година Демет ја играше улогата на Санем Ајдин во турската романтична комедија Сонувачот, со Кан Јаман покрај себе. Благодарение на оваа серија, таа ја доби наградата за најдобра женска улога на церемонијата за доделување награди Murex d’Or што се одржува секоја година во Либан.

Врската меѓу Демет и Коч, кој е вистинска ѕвезда, е една од најследените во Турција, особено откако парот раскина во одреден момент минатата година. По смирувањето, веднаш следуваше веридба на радост на сите нивни фанови, кои заедно ги имаат во милиони, а самата таа на Инстаграм има над 15, 3 милиони следбеици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demet Özdemir (@demetozdemir)

Слични објави

Хари и Меган во конфликт со Нетфликс: Во паника се, сакаат да отстранат делови од документарецот

еспресо

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо
Се вчитува....