16.8 C
Скопје
12:42 - 3 март, 2024

(Фото) Поранешниот хрватски премиер се ожени по четврти пат, избраничката е 30 години помлада од него: „Ние сме родени венчани“

Поранешниот хрватски премиер Златко Матеша (74) го кажа судбоносното „да“ на својата 30 години помлада партнерка Бланка Качер.

Матеша откри дека се оженил со Бланка во црква веднаш штом сфатиле дека тоа е нешто посебно за нив.

Фејсбук

– Првпат се оженив во црква. Се венчавме веднаш штом сфативме дека тоа е нешто убаво за нас – изјави Златко за Слободна Далмација.

Бланка додаде дека тие двајца всушност се родени венчани.

Познатиот пар се соочува со негативни коментари од јавноста поради значителната разлика во годините, но неодамна Бланка реши да одговори на критиките преку социјалните мрежи и рече дека игнорира глупости.

Златко Матеша, кој беше премиер на Хрватска од 1995 до 2000 година, зад себе има три пропаднати брака.

Фејсбук

Качер е раководителка на Катедрата за граѓанско право на Правниот факултет во Сплит и директор на Студиото за спортско право.

Слични објави

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо

Ана Николиќ сподели емотивна порака по конфликтот со Раста: Кога ја нема мајката, имаш чувство дека куќата е празна

Еспресо
Се вчитува....