9.8 C
Скопје
6 декември, 2021

(ВИДЕО) СВЕТСКО, А НАШЕ: Борис Цветановски а.к.а Ris Flower со нова песна – „Hears So Cold“

RIS FLOWER, од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл насловен „Hearts So Cold“.

По неговото последно издание „Live Power Session“ (последно нешто снимено во веќе легендарната „Универзална Сала Скопје“), Борис Цветановски a.k.a RIS FLOWER, на музичките сладокусци им носи нова песна која со својот специфичен ритам, модерен звук и моќни, енергични вокали е најава за првиот албум на Ris Flower кој ќе се реализира во 2022 година.

„Во време кога на глобално ниво срцата се насекаде ладни, единствено љубовта е нешто што може да ни даде сила, енергија и топлина. Време е да кажеме громогласно „НЕ!“ и да се бориме против негативните влијанија кои се почесто секојдневно не опкружуваат. Верувам дека пораката која ја пренесувам преку мојата нова песна „Hearts So Cold“ ќе допре до луѓето и ќе ги охрабри во овие ладни времиња“, вели Борис.

Музиката и текстот се на RIS FLOWE,  аранжман и продукција на Мустафа Чанбазлар. Видео спотот е снимен во „Studio Ari„ во Истанбул, Турција. Бруно Велјановски е режисер на видео спотот,  Борис Ралев е зад камера, а Владимир Владимиров е монтажер на истото.

Слични објави

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ГОТВИМЕ СО ТЕА: Магичен солен ролат во форма на елка

И. Т.

Ѝ ВЕЛЕЛЕ ДЕКА Е ГРДА, А СЕГА Е НАЈУБАВАТА ПЕНЗИОНЕРКА НА СВЕТОТ: Супермоделот Тајра Бенкс наполни 48 години

И. Т.

(ФОТО) Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

А. Г.
Се вчитува....