23.8 C
Скопје
09:45 - 15 јуни, 2024

(Фото) Северина им посака среќа на македонските фудбалери, тие ѝ подарија дрес

Во понеделник, македонската фудбалската репрезентација на Македонија ќе одигра пријателски натпревар со репрезентацијата на Хрватска. Македонците и Хрватите ќе си ги одмерат силите во Риека, а ова ќе биде еден од двата натпревари во јунскиот репрезентативен циклус.

Непосредно пред тргнувањето за Хрватска, нашите фудбалери имаа специјален гостин во хотелот „Дабл Три Хилтон“ во Скопје – регионалната музичка ѕвезда Северина Вучковиќ.

Таа им посака среќа на нашите репрезентативци, а тие ѝ подарија два дреса со бројот седум – едниот со нејзиното име, а другиот со името на син ѝ Александар.

Симболичниот подарок ѝ го врачија фудбалерите Александар Трајковски и Столе Димитриевски.

Фото: Инстаграм/ФФМ
Фото: Инстаграм/ФФМ

Слични објави

Откриена посебната врска на Кејт Мидлтон и кралицата Елизабета Втора

еспресо

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо
Се вчитува....