ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Светлана Цеца Ражнатовиќ (47) е во врска со Богдан Срејовиќ (38), за што сведочат и заедничките фотографии што вчера ги преплавија регионалните медиуми. Она што е интересно е дека таткото на новото момче на фолкерката е поранешен познат спортист – Милош Срејовиќ.

Имено, таткото на Богдан, Милош Срејовиќ е поранешен успешен спортист во дисциплината трискок, а притоа има освоено и златен медал на Европското првенство во Прага во 1978 година.

Instagram
Instagram

Поради повреда, тој ја прекинал својата спортска кариера на дваесет и пет години. Завршил економски факултет и е член на Менс. Се занимавав и со политика во 1994 година, кога станал и помошник министер за спорт.

Срејовиќ Јуниор, или попознат како Богдан, а сегашен партнер на вдовицата на Аркан, работи во угостителска дејност многу години, а според српските медиуми, тој е управител на неколку „елитни“ ресторани во Белград.Прочитајте и…  Како ќе изгледа инаугурацијата на Џо Бајден? Том Хенкс ќе ја води специјалната емисија

Instagram
Instagram

Зад себе има брак. Порано бил во емотивна врска со сегашната девојка на Саша Ковачевиќ, Зорана Тасовац. Богдан е разведен веќе 5 години, а од тој брак има малолетна ќерка.

Facebook
Facebook

Според близок извор на парот, средбата на Цеца и Богдан Срејовиќ се случила на роденденот на една пријателка на пејачката, а по неколку недели дружење, двајцата започнале романтична љубовна врска.

Instagram

„Првата средба меѓу Цеца и Богдан се случи на роденденска вечера во ресторан во Белград. Потоа тие се сретнаа уште неколку пати преку заеднички пријател. На самиот почеток, двајцата ја криеја врската и се движеа само меѓу најблискиот круг на пријатели. Сепак, од Нова година тие започнаа да се појавуваат заедно на јавни места, за што сведочат и овие папарацо – фотографии направени во еден белградски ресторан. Пред тоа, парот беше виден и на Јахорина, каде уживаа во зимската магија во друштво на блиски пријатели “, открива извор кој е близок на парот.

Слични објави

Банана пунџа: Најдобрата и наједноставна фризура кога косата ви е валкана, идеална и за на работа! (ВИДЕО)

Igor

Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО)

Igor

Манекенката непрепознатлива: Што се случило со најсексапилната жена во светот? (ФОТО)

Еспресо

Викторија Бекам ги воодушеви фановите со видео од минатото!

Еспресо

Лила, вака не е хумано: Дали е ова најжешката фотка на Филиповска за ова лето? (ФОТО)

Igor

Заедно 23 години: Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин ја прославија годишнината од бракот

Еспресо

Остави Коментар

оне + 13 =

Слични објави

ПОЛИЦИЈАТА ЈА АПСИ КАРЛЕУША?! Се плаши дека допрва ќе пука срам од аферата со Врањеш

Igor

Што сакаат жените за новогодишен подарок: Чизмите на Анџелина Џоли!

Еспресо

Том Хенкс во говорот спомна пет деца, а има четири – Ќе се воодушевите кога ќе слушнете зошто! (ВИДЕО)

Еспресо

ФОТО – По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој и го чува грбот

Еспресо

Хороскоп за 17 ноември недела, Биковите ќе сакаат да бидат сами, Девиците ги очекува нов бизнис ангажман

Igor

Шарлиз Терон: Комбинација со плисирано здолниште која многу жени би ја прескокнале (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian