ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Еден од нашите најдобри ракометари – Столе Стоилов, наскоро ќе игра на уште една многу важна позиција во својот живот, за која воопшто не се сомневаме дека ќе биде одличен.

Столе Стоилов наскоро ќе стане татко.

Да, добро читате. Нашиот најдобар пикер за многу скоро ќе се оствари и во таа нова улога. Неговата избраничка, која досега не ѝ е позната на јавноста, се вика Деница и е од Скопје.

За нивната љубов знаат само најблиските,  а она што ѝ е познато на редакцијата на Еспресо.мк, Деница е по професија уметник.

Се обидовме да стапиме во контакт со познатиот ракометар за да ни ја потврди оваа информација, меѓутоа досега не добивме никаков одговор.

Познато е дека Столе никогаш не сакал да зборува за својот приватен живот, но работата на естрадните новинари е секогаш да ја информираат јавноста и за приватниот живот на познатите личности…

 

Слични објави

Светските ѕвезди првиот танц го играле на овие песни! Кој е вашиот избор? (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Британската ријалити ѕвезда го смени личниот опис со пластичните операции! (ФОТО)

Еспресо

ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Постои само една земја во светот каде Божиќ не се слави ниту на 25-ти декември ниту на 7-ми јануари

Еспресо

Сопругата на Здравко Чолиќ била нападната со нож

Igor

Петар Грашо во „Еден на Еден“ откри поради кого почнал да пее! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ПРИРОДАТА Е НЕВЕРОЈАТНА: Погледнете ја необичната дружба на луѓето со егзотични животни (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

дванаесет − 7 =

Слични објави

Јогурт лепињи

Igor

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

21 милион прегледи: Хит снимка покажува како танцот се менуваше низ децениите (ВИДЕО)

Еспресо

3 најубави трендови за уредување на ентериерот: Целосно нов изглед на домот со минимална инвестиција (ФОТО)

Еспресо

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Еспресо

Од шеќерот сте грди, стари и дебели! Еве колку дена треба за да се исчисти организмот

Igor