24.8 C
Скопје
15:01 - 13 август, 2022

ДОАЃА МЛАДА МЕСЕЧИНА: На овие 4 хороскопски знаци ќе делува многу интензивно!

Сезоната на Вагата е во полн ек, а претставниците на овој хороскопски знак ја чувствуваат позитивната енергија што влијае на нивните односи.

Но сега ќе се сконцентрираме на Младата месечина која ќе се случи на 6 октомври во 7:05 часот наутро во знакот на дипломатската Вага. Младата месечина ќе донесе нова енергија која некои знаци повеќе ќе ја почувствуваат од другите. Односно, за хороскопските знаци најпогодени од октомвриската Млада Месечина, ова може да значи непријатни откритија во области на партнерствата и работата.

БИК

За Биковите доаѓа вистинско време да си се преиспитаат себеси, бидејќи енергијата на оваа Млада месечина ќе предизвика да се чувствувате заглавени во рутина. Време е за промени! Рутината морате да ја промените, да ја освежите или да започнете некои нови активности. Дополнително, оваа Млада месечина на Биковите ќе им донесе одлука да го подобрат своето здравје или да ја остават работата што ги исцрпува. Направете план во вашиот календар и држете се до него за напредок во текот на целата година! И на календарот со големи букви заблежете си дека мора да  вклучете малку дополнителна грижа за себе!

РАК

Ве чека работа во домаќинството, и буквално и фигуративно. Младата месечина предизвикува светлина во вашиот домашен живот, така што ќе се чувствувате повеќе сентиментално од вообичаено. Во овој период Раковите ќе се занимаваат со своите чувства, зашто Месечината ќе предизвика да бидат повеќе носталгични, но и да размислуваат за семејството и дали доволно време посветуваат на домашните, на домаќинството, на децата…Можеби е време навистина да размислите колку е стабилен и безбеден вашиот живот воопшто. Младата Месечина може да ви помогне да направите реорганизација низ домот или да направите промени во домот што ќе ви помогне да се чувствувате удобно.

ШКОРПИЈА

Веќе сте на работ на исцрпеност. Младата Месечина ќе ве натера да ги признаете сите начини на кои можеби не сте успеалеи ќе ве принуди да преземете акција. Наполнете ги внатрешните батерии затоа што оваа млада месечина ви наложува задолжителен период за релаксација. Земете си „спа“ ден или отидете во природа на прошетка!

РИБИ

Оваа Млада месечина носи некои интензивни промени за вас, Риби, и може да се појават тајни или скриени чувства. Гледате трансформации и духовно и во областите околу вас и вашите односи. Кармата во вашите врски дефинитивно ќе се појави бидејќи ќе се фокусирате на она што го давате и добивате во вашите партнерства. Дали сте навистина задоволни со рамнотежата или работите треба да се сменат? Ако работите не се во ред, можете да ги прилагодите работите на подобро, бидејќи ова е отворена врата за промена! Можеби е добро време да почнете подлабоко да размислувате за врските.

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....