17.8 C
Скопје
05:47 - 30 јуни, 2022

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ДРИТА ИСЛАМИ ГО КАЖА СУДБОНОСНОТО „ДА“: Еве го избраникот на нашата славна атлетичарка, а таа пак, прекрасна во гламурна венчаница!

Една од нашите најдобри атлетичарки, Дрита Ислами, го кажа судбоносното „да“! 

Избраникот на срцето на Дрита е Елмедин Бафтири, роден во Тетово, кој живее и работи во Литванија, како проект менаџер.

Поради љубовта, сега и Дрита живее меѓу Литванија и Македонија.

– Речиси 3 години сме заедно, имаме многу добро меѓусебно разбирање, и што е најважно за мене, тој е голема поддршка за мојата спортска кариера која планирам да ја продолжам до Олимпијадата во Париз, 2024 година – ни откри спортистката.

Свадбата се одржа во Тетово.

Во продолжение погледнете колку прекрасно изгледаа младоженците.

ФОТО – ПРИВАТНА АРХИВА

Слични објави

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо

Шведска Ангела Меркел со енергија на булдожер: Која е Магдалена Андерсон, премиерка на Шведска 

Ј.К.Д
Се вчитува....