7.8 C
Скопје
20:36 - 20 февруари, 2024

(Видео) Милица Павловиќ ја гаѓале од публиката: Погледнете го шокантното видео од инцидентот во белградска Арена

Пејачката доживеала инцидент во белградска арена среде настап!

Младата српска пејачка Милица Павловиќ им одржа концет на своите обожаватели во белградска Арена, меѓутоа, откако доживеа дебакл на сцената поради кој продукцијата мораше итно да реагира, поранешната учесничка на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“ некој ја гаѓал од публиката додека таа пеела на големата сцена, пишува српска „Република“.

Имено, како што можете да видите на видеото кое веќе наголемо кружи на социјалните мрежи, Павловиќ ја изведувала својата песна „Кучкетина“ од новиот албум, но во еден момент кон неа долетал непознат предмет поради што таа рефлексно изреагирала, а потоа продолжила да пее како ништо да не се случило.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Republika (@republika.rs)


Инаку, публиката на концертот на Милица Павловиќ падна во транс дури кога на сцената се појави српската музичка ѕвезда Јелена Карлеуша, која во предизвикувачки костим предизвика овации веќе со првите чекори во белградската Арена. Имено, Карлеуша носеше специфична розова јакна, специјално дизајнирана за оваа пригода, додека под неа била во црн костим во форма на револвер на градите и колковите, додека на извајаната позадина закачила – куршуми!

Да потсетиме, Милица Павловиќ долго време го најавуваше својот солистички концерт во Белград, како спектакл за кој долго ќе се зборува. Меѓутоа, очигледно е дека не е сè како што таа испланирала, па тоа се обидела да го сокрие на сцената кога морал да реагира и член на продукцијата.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....