14:20 - 19 април, 2024

(Видео) Андрија Милошевиќ на уникатен начин го прокоментира разводот на Драгана Мирковиќ: А што е со неа, дали е здрава?

Пејачката Драгана Мирковиќ пред неколку дена излезе со официјална изјава дека се разведува од сопругот Тони Бијелиќ со кој беше во брак 24 години.

Поддршка ѝ дадоа многу колеги, но и познати личности од други индустрии, па сега истото го направи и актерот Андрија Милошевиќ.

Актерот даде интересен одговор на прашањето на новинарот Божо Добриш да го коментира разводот на Драгана и Тони.

– Може ли да ве замолиме да го коментирате овој скандал, за кој се зборува сега…? – праша Божо.

– Кое? – праша Андрија.

– Околу Драгана Мирковиќ… – рече новинарот.

– Што е со неа? – се изненади актерот.

– Се разведува! – истакна Божо.

– Дали е здрава? – праша Андрија.

– Да – одговори новинарот.

– Па, одлично, тогаш… Одиме понатаму! – изјави актерот.

– Така ли е? – праша Божо.

– Така е – заклучи Андрија.

Слични објави

(Фото) На една рака носи 18.000 евра: Александра не штедела на себе, сите гледале во овој скап детаљ

Еспресо

Ќе се вика „Вила Јована“: Дечкото на Јована Јеремиќ ѝ купи луксузна куќа со базен и овоштарник

Еспресо

Со Сергеј Трифуновиќ е приведен и неговиот „дилер“: Нови детали за апсењето

еспресо

Дарко Лазиќ по третпат станува татко: Катарина е бремена!

еспресо

(Фото) Синот на Драгана Мирковиќ јавно ја поддржа мајка си: „И во добро и во зло…“

jasmina.kantardzieva

Уапсен актерот Сергеј Трифуновиќ: Купувал марихуана

еспресо
Се вчитува....