20.8 C
Скопје
21:42 - 19 мај, 2024

Синот на Цеца ја расплака нацијата: Вељко Ражнатовиќ се откажа од паричната награда, еве за кого одат 5000 долари

Вељко Ражнатовиќ направи радикален потег.

Вељко Ражнатовиќ освои бронзен медал на Европското првенство во бокс, а заедно со бронзениот медал доби и парична награда од 5000 долари. Синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко на социјалните мрежи напиша дека нема да ги задржи овие пари.

– 5.000 ќе одат кај дете на кое му треба повеќе од мене. Да живее Србија – напишал Ражнатовиќ.

Во категоријата до 86 килограми, српскиот натпреварувач имаше тешка работа бидејќи за ривал го имаше актуелниот светски шампион. Победи поискусниот боксер, по што Вељко остана со бронзата.

Инаку, боксерот Вељко Ражнатовиќ го носи товарот на неговото славно мајчинско име на плеќи, поради што беше мета на негативни коментари.

Слични објави

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо

„Во еден момент темнината стана неподнослива“: Беjби Лазања се борел со депресија, еве како го нашол спасот

Еспресо

Сите сопруги на Јосип Броз Тито: Пред Јованка, се оженил за девојченце од Русија

еспресо
Се вчитува....