20.8 C
Скопје
08:47 - 15 јуни, 2024

Почина познатиот пејач на „Гранд“, ја загуби битката со тешката болест

Пејачот Ацо Бабиќ, кој своевремено пееше во бендот „Маратонци 021“, почина по долго и тешко боледување на 52-годишна возраст. Погребот е денеска на градските гробишта во Нови Сад.

На социјалната мрежа Фејсбук, пријателите и колегите се збогуваат од Ацо со потресни зборови:

„Твоите песни остануваат…“, „Малку е да речам дека сум шокиран… патувај со Господ, ќе те паметам“, „Последен поздрав до мојот драг колега… Патувај со ангелите. Мое искрено сочувство до семејството“…

Ацо Бабиќ е роден на 13 април 1973 година во Бјелина, како трето дете. Имал и две постари сестри. Бабиќ пораснал и се школувал во Угљевиќ, Босна и Херцеговина.

Неговиот авторски талент и песните за кои самиот ја пишувал музиката и текстовите го вовеле и во нов начин на учество во естрадната сцена, поради поканите од колегите за соработка на нивните албуми. Се појавил како автор на песни за Аница Миленковиќ, Феѓа Диздаревиќ, Кади…

.

Слични објави

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....