26.8 C
Скопје
09:02 - 13 јуни, 2024

(Фото) Обвинителството донесе конечна одлука за случајот на Марко Миљковиќ! Итно се огласи: „Пред Бог сум чист како…“

Поранешниот учесник во реалното шоу и јутјубер Марко Миљковиќ неодамна беше приведен откако влезе во конфликт со соседот.

По скандалот тој целосно се повлече и речиси никаде не се огласуваше, а сега на социјалните мрежи се пофали дека обвинителството „правилно постапило“ во неговиот случај.

– Инаку, кого го интересира, жалбата е одбиена. Благодарам на Третиот основен суд кој максимално правилно постапи во мојот случај. А на тие што се „претаат“ им порачувам – ќе се видиме, јас пред Господ сум чист како солза, а вие? – напиша Миљковиќ.

За потсетување, обвинителството на Миљковиќ му одреди мерка притвор во траење од 48 часа, бидејќи под дејство на алкохол го нарушил јавниот ред и мир во зградата каде што живее на Бежанијска коса, откако обвинетиот се заканувал и навредувал полициски службеници во просториите на полициската станица Нови Белград, игнорирајќи ги нивните наредби, по што се обидел физички да нападне полицаец.

Инаку, Марко Миљковиќ е во брак со Луна Ѓогани, со која има две деца.

 

Слични објави

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо
Се вчитува....