-5.2 C
Скопје
23:46 - 25 јануари, 2022

ЗБОГУМ; ГОРЈАН ТОЗИЈА: Пријателите се збогуваат – „Го прекина филмот на најинтересниот дел“, „Ти ги знам овие фори кога ќе се исклучиш на неколку дена..“, „Од кога фајронтот волку рано“…

Денес во Скопје, на 68 годишна возраст почина филмскиот продуцент Горјан Тозија. Беше координаторот на владиното Координативно тело за поддршка и одржлив развој на Преспанскиот Регион, поранешен директор на Агенцијата за филм (20017 до 2020 година), директор на „Вардар филм“ и претседател на Друштвото на филмски работници.

Пријателите, кои ги имаше во голем број, и соработници, се опростуваат со Тозија на социјалните мрежи.


Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....