34.8 C
Скопје
15:09 - 24 јуни, 2024

Ќерката на МАДОНА со „ќилим“ под пазуви и во боксерски гаќи: Ги урива табуата, таа е лице на безродовиот стил

Лордес Леон е икона на слободата. Позира во машки боксерки и со влакна под пазувите.

Откако ги покажа неизбричените пазуви на Мет Гала, ќерката на Мадона гордо ги покажува дури и во рекламна кампања снимена за Келвин Клајн.

Ако има нешто што Лордес Леон Чиконе го наследила од нејзината мајка Мадона, тоа е волјата да ги скрши сите табуа и да игра според нејзините правила.

Манекенката и инфлуенсерка веќе е стилски пример на Z генерацијата бидејќи не се плаши да го покаже својот природен изглед, кој не е совршен – тргнувајќи од формата на телото, вишоко килограми до одбивање да ја ретушира ​​силуетата.

Лордес одамна реши да се побуни против „диктатурата“ на отстранување на влакна по секоја цена, покажувајќи влакна на пазувите дури и на снимање и на фотосесии!

„Лола“ Леон сега има 25 години и е популарна манекенка: прошета по пистата за Ботега Венета и позираше за колекцијата на Ријана -Савиџ Икс Фенти во сензуална облека од латекс.

Сега Лола Чиконе е многу барана: позираше и за Барбери и е протагонист на новата кампања на Келвин Клајн.

На фотографиите на брендот таа е прикажана како насмеана со откопчани фармерки ги открива машките боксерки. Со права и многу долга коса, пирсинг на папокот и влакна под пазувите: Лордес е лицето на новата безродова, слободна и освестена мода.

фото инстаграм

Слични објави

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо
Се вчитува....