14.8 C
Скопје
10:17 - 2 јуни, 2023

(Фото) Пред да стане позната пејачка на Балканот, била чистачка: Чистела скали за да ги плати сметките

Животната цел на пејачката Теодора Џехверовиќ секогаш била да биде голема ѕвезда, а на тој пат може да се каже дека е упатена и денес. Теодора има малку хитови, но сепак за многумина станува омилена, но времето ќе покаже дали ќе преживее на ѕвезденото небо. Освен со гласот, Теодора може да се пофали и со своето извајано тело. На социјалните мрежи често споделува фотографии од теретана каде напорно тренира.

Сепак, животот не бил отсекогаш љубезен кон оваа млада пејачка. Заедно со нејзината мајка се занимавала со најтешките работи само за да преживеат.

Гордана Џехверовиќ, мајка на популарна пејачка, во една прилика раскажала дека нејзината сестра ја исфрлила од дома, поради што со децата се преселила во Панчево.

-Кога сестрите сакаа да ме пратат во лудница, јас со децата отидов во Панчево од Качарево и станав кираџијка. Кога влегов во зградата во која се вселив, видов дека се е валкано и запуштено, па решив со Теодора да го исчистиме сето тоа. Набргу потоа се договорив со станарите тоа да го правиме редовно за хонорар, што добро ни дојде за плаќање комуналии – истакна Гордана, по што не недостигаа коментари од твитерџиите.

– Теодора била чистачка (пред популарноста) – пишуваат фановите на социјалните мрежи, но со позитивна конотација, пофалувајќи ја нејзината борбеност низ животот.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....