24.8 C
Скопје
15:22 - 3 октомври, 2023

(Фото) Милијардерот Џеф Безос со познатата двојка Кети Пери и Орландо Блум го видоа Страдун

Милијардерот Џеф Безос заедно со својата свршеница Лорен Санчез и во друштво на познати пријатели прошетаа на Страдун во Дубровник.

Безос беше домаќин на група пријатели, каде покрај познатата двојка Кети Пери и Орландо Блум, беше и американскиот пејач и текстописец Ашер. Познатите гости верно ги следеа нивните телохранители.

Кети Пери и Орландо Блум решија модно да се усогласат за оваа прошетка, па носеа бела облека. Кејти носеше едноставен бел краток фустан и рамни сандали, додека Орландо облече шорцеви, маица и кошула и папучи, а стајлингот го комплетираше со капа.

Судејќи по фотографиите, славниот пар и нивните пријатели уживале во стариот центар на Дубровник. Инаку, основачот на Амазон неодамна беше снимен како ужива на Јадранското Море, а неговата јахтата Кора е проценета на 500 милиони долари.

Страниците кои го следат движењето на луксузните јахти забележале дека Кора се наоѓала во близина на Елафитските острови, а малку подоцна била закотвена во близина на островот Локрум.

 

Слични објави

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо

Вистински егоисти: Три хороскопски знаци на кои баш им е гајле за вас

Еспресо
Се вчитува....