24.8 C
Скопје
19:23 - 28 септември, 2023

(Фото) Една од најзгодните новинарки Дилета Леота роди девојче и ја крсти Арија

Најзгодната спортска новинарка Дилета Леота на Инстаграм објави дека родила девојче.

Таа сподели фотографии со нејзината ќерка и партнерот Лорис Кариус. Кариус ја изненади со торта.

„Денес се преродив преку тебе. Добредојде Арија. Ти си најдобриот подарок што можевме да го побараме“, напиша новопечената мајка.

Дилета откри дека е бремена на крајот на март.

„Мораме да кажеме нешто… Но, дали сите веќе го знаевте тоа? Наскоро ќе бидеме тројца“, напишала тогаш заедно со видеото на кое таа и нејзиното момче се гушкаат и плачат од среќа.

Леота ја потврди врската со Лорис со фотографии од новогодишната ноќ. Двојката позираше гушната пред златни и бели балони, а голманот ѝ подари на Дилета бакнеж во образот.

Новинарката претходно беше во врска со турскиот актер Џан Јаман.

 

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо
Се вчитува....