18.8 C
Скопје
20:07 - 5 октомври, 2022

(Фото) Која е Луисана Лопилато, секси сопругата на Мајкл Бубле: Ѕвездата од аргентиски серии е една од најубавите жени во светот

Луисана Лопилато е сопруга на познатиот канадски пејач Мајкл Бубле, а заедно имаа четири деца, од кои ќерката неодамна се роди, а ѝ дадоа прекрасно име – Чиела (од Чиело, небо). Ги откриваме сите нејзини тајни!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

Луисана Лопилато, аргентинска актерка и моделка, според различни меѓународни рангирања, е една од најубавите жени во светот. Таа е и сопруга на познатиот канадски пејач Мајкл Бубле, како и мајка на неговите деца. Позната по својата убавина, често се појавува на различни ранг-листа на стоте најсекси жени во светот: во 2011 година сајтот FHM ја избра за единаесетта.

Луисана Лопилато има 35 години: родена е во Буенос Аирес, Аргентина, на 18 мај 1987 година, под хороскопскиот знак Бик. Во матичната служба, сопругата на Мајкл Бубле е регистрирана со полно име Луисана Лорели Лопилато.

Убавицата има италијанско потекло, нејзиниот прадедо, всушност, е по потекло од Муро Лукано, град во провинцијата Потенца. Нејзини родители се Едуардо и Беатрис Лопилато, а има и постара сестра Даниела и постар брат Дарио.

Таа го запозна славниот пејач Мајкл Бубле во ноември 2009 година, на снимањето на спотот на Haven’t Met You Yet, многу успешна песна на канадскиот музичар и оттогаш тие се постојано заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

Двојката се венча во Буенос Аирес на 30 март 2011 година, на граѓанска церемонија, а потоа следуваше верска церемонија во Канада на 2 април.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

Своето филмско деби Луисана го направила во 2001 година во филмот Un amor en Moisés Ville, а оттогаш има глумено во десетина филмови. Особено е позната по бројните телевизиски програми и учествата во мегапопуларни аргентински серии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luisana Lopilato (@luisanalopilato)

(Фото) Мајкл Бубле и Луисана Лопилато родители по четврти пат: Девојчето доби симболично име

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....