ВИДЕО | На 15 години имал мустаќи: Двејн Џонсон го претстави тизер трејлерот од автобиографската комедија „Young Rock“

„Навистина сакам мојот татко да беше сега тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд…“, истакна Џонсон.

Двејн Џонсон – The Rock (Карпата) на социјалните мрежи го објави тизер трејлерот за „Young Rock“, автобиографскиот ситком кој го раскажува животот на професионалниот актер и борач.

Ситкомот ќе биде прикажан на ТВ мрежата „NBC“, а ќе го претстави детството и адолесценцијата на Двејн, а потоа и влегувањето во дисциплината борење, под менторство на својот, денес починат татко, Роки Џонсон, кој го толкува Џозеф Ли Андерсон.

Фото: Инстаграм

– Дами и господа повелете првиот увид во „Young Rock“, напиша Двејн Џонсон на Инстаграм и додаде:

– Навистина сакам мојот татко сега да е тука и да го погледне ова. Тој би бил многу горд.

Фото: Профимедиа

Адријан Гролукс, Бредли Костант и Ули Латукефу го играат десетгодишниот, петнаесетгодишниот и дваесетгодишниот Двејн Џонсон, додека вистинскиот Џонсон се појавува во улога наратор.

Фото: Инстаграм

– Не можам да дочекам вас и вашите семејства малку да ве насмеам и да споделам неколку животни лекции кои ги научив, додаде тој.

Премиерата на серијата „Young Rock“ е закажана за 16 февруари на „NBC“.  

Слични објави

Палачинки со јаболка

Еспресо

Најсексипилната жена во светот за 2019 уште еднаш ја оправда оваа титула (ФОТО)

Igor

Кристина Арнаудова се пофали како ужива на италијанските плажи (ФОТО)

Igor

Вработена во пекарата каде пазарувал Џеј: Купуваше многу храна и ја оставаше на улица за сиромашните!

Васко Спасоски

Славниот готвач ја оставил 30 години помладата љубовница, а таа сега му покажала што пропушта

Еспресо

Новиот вид на коронавирус е потврден во најмалку 37 држави, од соседството во Грција има четири случаи

Еспресо

Остави Коментар

оне × 4 =

Слични објави

Деветгодишно девојче прави необични креации по пример на славните личности (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Васил Гарванлиев: Евровизиската сцена е предизвик и сон на секој пејач

Кристина Апостолова

ФОТО: Елена Велевска позира покрај новогодишната елка во прекратко фустанче!

Васко Спасоски

Џон Траволта воочи историска грешка во новиот филм на Тарантино!

Слободен Печат

Северина стегната во корсет со чипка и жешки гаќички ги збудали пријателите (ФОТО)

Igor

Не тргна по стапките на мајка ѝ! Погледнете како денес изгледа ќерката на Мадона! (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian