Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Актерот Лиам Нисон изненади многумина со својата изјава дека повеќе нема да глуми во акциони филмови.

„Наскоро полнам 69 години и имам уште неколку снимања да одработам доколку тоа ми го дозволи коронавирусот, но тоа ќе биде тоа“, изјави актерот за „ENews“.

„Мојата одлука е конечна, освен ако не ме присилат на спротивното“, се пошегува тој.

Фото: Профимедиа

Нисон својата актерска кариера ја започна на средината на 70-те години од минатиот век, а од тогаш до денес оствари низа клучни и запаметени улоги.

Слични објави

ФОТО: Британскиот мачор во чизми: Дејвид Бекам носи 5 броја поголеми oбувки!

Васко Спасоски

Вистинското лице на Иванка Трамп: Нејзината најдобра другарка откри дека е многу лицемерна

Еспресо

Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

Igor

Детаљ кој ја откри вистината: КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО НАСКОРО ЌЕ ДОБИЕ НОВ ЧЛЕН (ФОТО)

Igor

Наташа Беквалац ја „лапна“ шампитата без раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

ВИДЕО | Вака се сака мајка: Сестрите Беквалац смислија одлично изненадување за нејзиниот роденден!

Васко Спасоски

Остави Коментар