Лиам Нисон се откажува од акционите филмови

Актерот Лиам Нисон изненади многумина со својата изјава дека повеќе нема да глуми во акциони филмови.

„Наскоро полнам 69 години и имам уште неколку снимања да одработам доколку тоа ми го дозволи коронавирусот, но тоа ќе биде тоа“, изјави актерот за „ENews“.

„Мојата одлука е конечна, освен ако не ме присилат на спротивното“, се пошегува тој.

Фото: Профимедиа

Нисон својата актерска кариера ја започна на средината на 70-те години од минатиот век, а од тогаш до денес оствари низа клучни и запаметени улоги.

Слични објави

ПОСЛЕДНИОТ БРАК ГО ДОВЕДЕ ДО РАБОТ: Холивудската легенда денес изгледа како бездомник, искинат и валкан на црвениот тепих (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 13 ноември среда – Овните треба да внимаваат што зборуваат, Лавовите ќе паднат во искушение

Igor

„Злодело е да се покриваат овие гради“: Деколтето на Селма Хајек (53) го сруши интернетот (ФОТО)

Васко Спасоски

Повеќе не е смешно, сега е болно: Беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Еспресо

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Анистон во нејзин стил им ги затвори устите на ЗАГРИЖЕНИТЕ за деталот на нејзината фотографија (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

два × 2 =

Слични објави

Топли крокети од компир полнети со кашкавал (РЕЦЕПТ)

Igor

Почина Зденка Вучковиќ, првата детска ѕвезда во поранешна Југославија (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Принцот Хари во опуштено издание: Разбушавен и со откопчана маица (ВИДЕО)

Еспресо

Луна Џогани за првпат ги покажа НОВИТЕ гради: Погледнете колкаво деколте има сега(ФОТО)

Igor

Дали треба да се јаде димено месо и риба?

Igor

По шпекулациите за развод Џулија Робертс со сопругот во јавноста: По подолго време заедно на настан (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian