Тифани Трамп се сврши во Белата куќа, на последниот ден од мандатот на Доналд Трамп

Тифани Трамп, ќерката на Доналд Трамп вчера ја објави свршувачката со долгогодишното момче Мајкл Булос.

27-годишната Тифани ја сподели радосната вест на социјалните медиуми, истакнувајќи дека за неа е голема чест што прославила толку успеси во Белата куќа, а сега и најважниот – нејзината веридба со Мајкл.

Profimedia

Беше чест да се прослават многу успеси, историски прилики и да се направат спомени со моето семејство во Белата куќа. Ништо не беше толку посебно како веридбата со мојот прекрасен мајкл. Се чувствувам благословено и возбудена сум поради следното поглавје“, напиша Тифани на Твитер покрај нивната заедничка фотографија.

Вереникот на Тифани, 23-годишниот Мајкл Булос е роден во Триполи и е американски бизнисмен. Тифани и Мајкл се запознале на Миконос летото 2018 година.

Слични објави

Во вака лошо издание никој не ја видел – Актерката по семејната драма за првпат се појави во јавноста – целосно непрепознатлива (ФОТО)

Еспресо

Славната манекенка Карли Клос трпела тортура од семејството на милијардерот поради верата!

Еспресо

Хороскоп за 3 јуни 2019: ЛАВОВИТЕ нека го подготват паричникот за полнење!

Igor

Бритни Спирс објави чудно видео: Фановите се прашуват што изведува

Слободен Печат

Мексиканската Ким Кардашијан почина по зафат за зголемување на задникот

Еспресо

Ваква моминска вечер би посакала секоја девојка! Погледнете како прослави снаата на Цеца (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

два × 1 =

Слични објави

ЈА РАСТРГНАА СРЕД НАСТАП – Непозната девојка и ставала пари во ѓаќи, маж ја соблакал и и лепел пари (ВИДЕО)

Igor

Кралиците на модната империја донираа сретства за болницата во Милано! (ФОТО)

Еспресо

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Еспресо

Леди Гага само малку ги покажа градите и направи хаос! (ФОТО)

Васко Спасоски

Погледнете како и стојат бикините на Шакира кои сама ги дизајнирала (ВИДЕО)

Igor

Славни холивудски парови кои докажуваат дека љубовта не познава години! (ФОТО)

Ивана Стамевска
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian