Синот на славниот супермодел Стефани Сејмур почина на 24 години

Хери Брант, синот на супермоделот Стефани Сејмур и бизнисменот Питер Брант, почина на 24 години како последица на предозирање.

Хери со зависноста од наркотици се борел неколку години. Меѓутоа, овој пат ја изгубил битката бидејќи починал од предозирање, се наведува во соопштението кое го пренесува „The New York Times“.

„Засекогаш ќе бидеме тажни што животот му го уништи таа подла болест. Тој постигна многу за своите 24 години, но никогаш ќе немаме прилика да видиме уште колку работи Хери можеше да направи“, напиша неговото семејство и додаде:

„Хери не беше само наш син. Беше прекрасен брат, сакан внук, грижлив пријател… Беше креативна, моќна душа полна со љубов која внесе светлост во срцето на многу луѓе. Беше навистина убава личност и одвнатре и однадвор“, се вели во соопштението.  

Хери беше модел, снимаше за Вог, а работеше и на ревијата за Балмејн. Со неговиот брат објави унисекс линија на шминки, а како тинејџер пишуваше за магазинот „Interview“, кој го поседуваше неговиот татко Питер.

Хари и неговиот брат – често опишани како машка верзија на богатите славни сестри Парис и Ники Хилтон – беа познати лица на најжешките забави во Њујорк и секогаш присутни од првите редови на врвните меѓународни ревии.

За милионерот Питер Брант, ова не е прва трагична загуба на син. Рајан Брант, синот од првиот брак со Сандра Брант, почина во 2019 година на 48-годишна возраст.

Слични објави

ФОТО: Линда Еванџелиста – другиот живот на модната камелеонка

Еспресо

Видео хороскоп за 14 мај 2019, вторник

Igor

Манекенката Дејана ја заскокотка фантазијата на мажите (ФОТО)

Igor

Пирс Броснан заблеска во елегантно одело, а неговата необична брада веднаш „им падна во очи“ на сите (ФОТО)

Еспресо

Првпат отворено: Деми Мур за дрогирањето, љубовта и разводите

Igor

Познатата италијанска пејачка има 85 години и лице кое е екстремен пример на пластичната хирургија – Се појави на Санремо и ги занеме сите (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

16 − четиринаесет =

Слични објави

ПОЧИНА НА 100 ГОДИНИ: Замина уште еден голем музичар

Igor

Меланија двапати го одби обидот на Трамп да ја фати за рака: Првата дама, иако лута, никогаш подобро не изгледала! (ФОТО)

Еспресо

Полнет модар патлиџан на турски начин (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Длабок шлиц и голо рамо: Атрактивната Сања Кужет (ФОТО)

Igor

Едноставна како Џесика Алба или бохо стил како Кирстен Данс? Што ќе одберете од црвениот тепих во Лос Анџелес? (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Префинети тортиља сендвичиња

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian