16.8 C
Скопје
12:35 - 3 март, 2024

Теодора Џехверовиќ брутално ѝ одговори на Ема Радујко: „Ти беше мој фан и сакаше да бидеш сѐ што сум јас“

Пејачката Теодора Џехверовиќ жестоко ѝ одговори на нејзината помлада колешка Ема Радујко, која ја прозва додека гостуваше во поткаст.

Имено, многумина беа изненадени што Радујко бурно реагираше на прашањето за споредбата со Џехверовиќ, а не криеше дека е „над неа“ затоа што е природна, за разлика од Џехверовиќ „која има естетски зафати“. Исто така, Радујко истакна дека, за разлика од неа, таа не морала да си го трасира патот преку музички натпреварувања и реални шоуа.

„Искрено се изненадив кога го видов нејзиното интервју, бидејќи можеби Ема не сакаше да каже ништо лошо, но испадна грдо. Навистина ѝ ја дадов сета поддршка и затоа очекував секаде да зборува за мене онака како што јас заслужувам, без да спомнува естетски зафати или реални шоуа, пат кој мислам дека беше крајно трнлив, но точен“, вели Џехферовиќ.

Таа ја потврди приказната на менаџерката Сандра дека токму таа им помогнала да се запознаат, а со тоа и соработката.

„Ја поканив без никаква суета да биде во мојот спот, кога ѝ ја запозна Сандра (менаџерката), а слушнав за неа кога луѓето ми покажаа девојка која се слика како мене, се облекува како мене, танцува како мене и тоа беше навистина многу слатко. Нема потреба таа да спомнува работи кои се сосема неважни за прашањето ‘дали ме имитира’, но треба да биде искрена дека пред сето ова навистина беше мој обожавател и сакаше да има сѐ што имам јас“, пОТЕНЦИРАШЕ тЕОДОРА.

Сепак, таа не ѝ посакува ништо лошо на својата помлада колешка, напротив.

„Од сѐ срце и посакувам сѐ најдобро во животот, бидејќи не му посакувам лошо ни на мојот најголем непријател, а камоли некој што доби шанса од мојата многу блиска соработничка и пријателка Сандра“, изјави Џехверовиќ за „Пинк“.

Слични објави

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо

Ана Николиќ сподели емотивна порака по конфликтот со Раста: Кога ја нема мајката, имаш чувство дека куќата е празна

Еспресо
Се вчитува....