ФОТО: Душко Тошиќ добил неочекувано изненaдување по повод роденденот: Дали е од Карлеуша?

Душко Тошиќ денес, 19 јануари, го прослави својот 36-ти роденден, а штом се разбудил, го дочекало првото изненадување.

Имено, славниот фудбалер својот прв роденденски подарок го добил од жените вработени во нивниот дом. Вработените го изненадиле со торта во форма на фудбалска топка.

Instagram - Story
Instagram – Story

Станува збор за црвено – бела торта, која ја симболизира Црвена ѕвезда, но тие не алудираа на тој клуб во изборот на слаткиот подарок.

На тортата пишува „Тошиќ“, на кирилица.

Instagram - Story
Instagram – Story

Да потсетиме, Тошиќ поради паузата веќе некое време е со своето семејство во Белград, а пред новогодишната ноќ, која сите ја прославија заедно, тој отпатува во Дубаи со ќерките Атина и Ника.

Слични објави

Пеколот започна по свршувачката! Толерирав поради бременоста, се будев целата во пот! (ФОТО)

Igor

Меган Mаркл сподели нова слика од Арчи по повод Денот на мајката (ФОТО)

Igor

Ни зимата не ја спречи да се разголи: Карлеуша ја дочека Новата година полугола (ФОТО)

Слободен Печат

ПЕЧАТ 2019: Перо се разведе, Марјана призна дека го сака Пеце, а Слаткар и Панчо ќе си „извадеа“ очи!

Васко Спасоски

Кети Пери е преплашена, но и многу внимателна за време на пандемијата! (ФОТО)

Еспресо

Сите велат дека од неа ја наследила убавината! Еве како во младоста изгледала мајката на Кетрин Зита Џонс (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

седум − 5 =

Слични објави

ИДЕЈА ЗА СОВРШЕН ПОЈАДОК: Бруската по оригинален италијански рецепт

Igor

Поранешната снаа на Бекамови ужива на Ибица

Еспресо

Инфлуенсерка од Романија годишно заработува милиони од СВОЈОТ ЗАДНИК! (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Лиса Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

V. T.

РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Браќата се скараа поради Меган, а тоа што го направи Кејт е за секоја пофалба!

Igor

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian