Ен Хатавеј: Го мразам своето име, ве молам викајте ме било како само не така!

Актерката Ен Хатавеј во една емисија призна дека не поднесува кога луѓето ја нарекуваат по нејзиното уметничко име.

Како што наведе, таа сака луѓето да ја викаат било како, освен по нејзиното име под кое е позната во јавноста.

„Викајте ме Ени – ве молам, сите, сите, викајте ме Ени“, изјави таа на почетокот на интервјуто, а потоа објасни и поради што го избрала Ен како свое уметничко име.

Фото: Профимедиа

„Кога имав 14 години, работев на реклама и тогаш ме прашаа како сакам да ме викаат. Им кажав дека моето име е Ен Хатавеј. Тоа ми изгледаше како добар избор, но не помислив дека луѓето така ќе ме викаат цел живот“, истакна популарната холивудска актерка.

Слични објави

Бремената Ешли се снимала потполно гола: Се обидувам да го сакам своето тело (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Извршена обдукција на славниот аргентински фудбалер Марадона

Еспресо

Банана торта

Еспресо

Според проценките на магазинот „Билборд“ МАКЕДОНИЈА МОЖЕ ДА ПОБЕДИ на Евровизија

Igor

Лозано објави нов летен хит на еден ден пред неговиот голем концерт во Охрид (ВИДЕО)

Igor

Таа нема срам: Луна Џогани со градите на мегдан! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

15 + дванаесет =

Слични објави

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Еспресо

Досега невидени фотографии од Мерилин Монро: Холивудската убавица не престанува да ги восхитува сите дури и половина век после смртта (ФОТО)

Еспресо

Ја откри вистината: Победничката на „Ѕвездите на Гранд“, Џејла прозборе за односот со Шерифовиќ

Igor

Погледнете кого ангажираше Цеца да пее на свадбата на Вељко и Богдана (ВИДЕО)

Igor

ФБИ: Во овие знаци се раѓаат најопасните криминалци!

Igor

СИЛИКОНИ НА КОМПЕНЗАЦИЈА: Зошто Луна Џогани толку често ги фотографира новите гради?

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian