23.8 C
Скопје
08:53 - 24 јуни, 2024

„Црна низа“ денови: Три хороскопски знаци ќе зажалат до крајот на неделата

Астролозите именуваа три знаци на Зодијакот на кои ѕвездите не им се многу наклонети до крајот на тековната недела. Затоа внимавајте што зборувате, зашто лесно може да влезете во конфликни ситуации за кои подоцна ќе зажалите.

Бик

Иако биковите ќе имаат среќа на други полиња, особено на работното место, треба многу да внимаваат во својот однос кон најблиските членови на семејството, особено партнерот и децата. Премногу сте окупирани со професионалниот живот и „бркањето“ материјални добра, па се друго веќе одамна сте запоставиле. Оттука многу бикови ќе бидат изненадени од неуспехот на своите деца во училиште/студии, но и студенилото кое ќе го добијат за возврат од партнерот, доколку се во брак, а ова важи и за биковите кои се во врска. Останатите, нека внимаваат особено на односот со родителите! Зашто длабоко ќе зажалите многу брзо за вашите постапки.

Стрелец

Претставниците на овој хороскопски знак треба да внимаваат што зборуваат пред претпоставените. Премногу сте тврдоглави и вашето незадоволство ви се чита од лице. Сакате да биде по ваше, но не заборавајте дека сте само вработени и дека друг одлучува. Некогаш е попаметно само да се прифати советот или зададената задача, без да се делат коментари. Конторлирајте си го јазикот (и речникот) зашто може да останете и без тоа што го имате.

Скорпија

И скорпиите треба да омекнат оваа недела во односот кон колегите, вработените, претпоставените но најмногу (доколку ги имаат) кон партнерите на работното место. Не носете избрзани одлуки контролирани од гневот, туку оставете работата малку да се „олади“, а потоа дискутирајте за конфликтната ситуација. Запоменете, со добро и со дијалог се може да се реши на добро и мирен начин.

Дожд од пари, или да се стегне ременот: Кои хороскопски знаци ќе се збогатат ова лето, а кои ќе доживеат финансиска криза

Слични објави

(Фото) Џенифер Лопез на одмор во Италија, но без Бен Афлек: Згодна и не е сама!

еспресо

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо

Сузана Манчиќ отворено за Карлеуша: Таа е безобразна, паметна и дрска жена, не знам ниту една нејзина песна

Еспресо
Се вчитува....