23.8 C
Скопје
16:28 - 28 мај, 2024

Астропрогноза за вторник, 9 април: За Раковите флексибилност, Водолиите да ја напуштат зоната на удобност

Овен

Овните треба да се фокусираат на своите главни цели и да направат се што е можно за да ги реализираат. Сочувајте енергија, сила и моќ за да направите сè во најкус можен рок.

Бик

Биковите на овој ден можат да најдат внатрешен мир, кој ќе им овозможи да се наполнат со позитивна енергија. Вторник можете да го поминете во друштво на роднините, да одите на пикник.

Близнаци

Можете да го проширите кругот на комуникација. Односно, во вашата околина ќе се појават нови луѓе, со кои ќе сакате да одите во авантури.

Рак

Околностите можат да направат прилагодувања, па затоа треба да бидете флексибилни и способни да се прилагодите на промените. Ако одите напред со глава во ѕид, ризикувате да се скршите.

Лав

Пред вас може да се отворат нови врати, зад кои ве очекува успешна и среќна иднина. Искористете ги можностите што ви ги нуди самиот универзум.

Девица

На овој ден на Девиците им е забрането да носат важни одлуки, бидејќи поради вашата емотивност можете да направите голема грешка…Ѕвездите советуваат да се дистанцирате од работите денес, подобро е да бидете сами со себе.

Вага

Вашата поддршка може да биде многу вредна за некого. Затоа, ако ви се побара помош – не одбивајте. Запомнете дека добрите дела се враќаат стократно.

Шкорпија

Денот ќе биде поволен за инвестиции. Според астролозите, можете да инвестирате во недвижен имот или во некои акции. Ако побарате поддршка од повлијателни луѓе и адвокати, дефинитивно нема да изгорите.

Стрелец

Стрелците ќе бидат полни со ентузијазам, благодарение на што ќе направат уште повеќе од очекуваното овој ден. Астролозите велат дека можете да направите вистински пробив ако не се плашите да дозволите нешто ново во вашиот живот.

Јарец

Може да се соочите со некои тешкотии на вашиот пат кон успехот. Сепак, вашата издржливост и истрајност ќе ви помогнат да ги надминете. Посветете ја вечерта на одмор и релаксација.

Водолија

Водолиите не треба да се плашат да ризикуваат. Излезете од вашата комфорна зона за да достигнете уште поголеми височини. Ако постојано сте во вашата школка, можете да заборавите на развојот.

Риби

Астролозите ги повикуваат Рибите да бидат поемпатични овој ден. Можеби некому ќе му треба вашата помош. Направете го она што од вас се бара. Порано или подоцна, и вие може да се обратите за помош токму на ова лице.

Џекпот: Два хороскопски знаци ќе добијат повеќе отколку што очекувале до крајот на неделата

Слични објави

Лидија Вукиќевиќ ја откри тајната на својот младешки изглед: „Црна паста за заби, колаген, здрава исхрана…“

еспресо

(Видео) Исплива снимка од средбата на Северина и Јелена Карлеуша: ЈК ја изигнорирала, ова никогаш нема да ѝ го прости!

Еспресо

„Нова тура, нова авантура“: Никола Роквиќ откри што прави по враќањето од Егина

Еспресо

(Фото) Дарко Лазиќ чека трето дете! Се појави фотографија, пејачот го гали трудничкиот стомак на сопругата

Еспресо

(Фото) Принцезата Шарлин од Монако конечно насмеана, Алберт ѝ плаќа: Ги покажа децата

еспресо

Лепа Лукиќ напиша тестамент: Еве кому го остава богатството, но под еден услов

еспресо
Се вчитува....