20.8 C
Скопје
08:44 - 15 јуни, 2024

Астропрогноза за четврток, 30 мај: За рибите пријатно изненадување, за близнаците зголемување на платата

Овен

Можете самоуверено да си поставите високи цели и да ги постигнете. Судбината ќе ве фаворизира, па не треба да има пречки на патот до успехот. Сепак, не треба да се потпирате само на случајноста.

Бик

На овој ден треба да работите повеќе и помалку да размислувате за секакви глупости. Некогаш си создавате проблеми, а тоа воопшто немате потреба да го правите, бидејќи тоа ве доведува до стрес.

Близнаци

Уште од утрото ќе чувствувате нервоза која ќе ескалира со текот на денот. Обидете се да се смирите. Не влегувајте во дискусии денес зашто лесно може да направите кавга која скапо ќе ве чини. Вечерта поминете ја со релаксирачки филм или книга.

Рак

Овој четврток треба да му го посветите на семејството. Можете да одите заедно на прошетка или да направите некоја заедничка омилена работа што ќе ве зближи уште повеќе. Направете се еден со друг среќни.

Лав

Можете да ги покажете вашите лидерски квалитети и да го натерате тимот да ве следи. Слушајте го туѓото мислење, бидејќи и тоа може да биде вредно. Престанете да бидете себични.

Девица

Девиците треба да соберат сили и да започнат некоја нова активност. Доволно е да седнете на едно место и да го чекате времето во близина на морето. Продолжете да се движите напред за да ги достигнете височините.

Вага

Личниот живот на вагата ќе почне да се подобрува. Слободните претставници на ова хороскопско соѕвездие можат да запознаат личност со која сакаат да создадат семејство. Но, семејните ваги можат да се одлучат на посериозен чекор.

Шкорпија

Судбината ќе ви претстави нови можности, но од вас зависи дали ќе ги искористите или не. Обидете се да бидете повнимателни и да не размислувате долго време. Не плашете се да ризикувате.

Стрелец

Може да се појават тешкотии на вашиот пат, но вие сте способни да ги надминете. Не размислувајте за ништо лошо. Подобро фокусирајте се на нешто добро и продолжете да работите напорно. Сè ќе ви успее.

Јарец

Јарците треба да бидат повоздржани во финансиските работи. Ако трошите пари лево-десно, ризикувате да останете без пари, па дури и да се задолжите.

Водолија

Можеби ќе добиете многу интересна понуда за работа. Не донесувајте брза одлука бидејќи може да биде избрзана. Подобро е да размислите добро и да ги понудите своите идеи и добро да се распрашате за ангажманите на таа позиција.

Риби

Можни се пријатни изненадувања и романтични моменти во личниот живот. Вечерта посветете време на вашето хоби или на дружење со блиските, тоа ќе ви донесе радост и задоволство.

Слични објави

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо
Се вчитува....