23.8 C
Скопје
11:27 - 2 јуни, 2023

(Видео) Вака изгледа страшната експлозија на автомобилот во кој беше поранешниот украински функционер пребегнат во Русија

На социјалните мрежи се појави драматична снимка од камера која го прикажува моментот кога експлодира автомобилот на Аскер Лешев, поранешен украински функционер кој пребегна во Русија.

Жртвата Лешев работел како офицер за Украинската служба за внатрешна безбедност пред да се приклучи на Народната република Луганск, поддржана од Москва, како нејзин шеф на разузнавањето во 2014 година.

Како што пишува Дејли Мејл, шефот на разузнавачката служба ја преживеал експлозијата и сам излегол од автомобилот. Новите информации велат дека веднаш потоа сепак, починал.

 

Слични објави

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо
Се вчитува....