21.8 C
Скопје
20:20 - 15 април, 2024

(Фото) Славната српска дизајнерка на 76 години без градник на улица! Голите гради ѝ ѕиркаат под палтото

Српската модна дизајнерка Верица Ракочевиќ (76) позирала во бел костум на улица, а забележливо е дека под гардеробата немала градник.

Верица објавила своја фотографија додека позира на улица, а испратила и силна порака.

– Бидете тоа што сте во она што го чувствувате, дури и ако сте сами во тоа чувство – го цитирала Верица Анри Мишо.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Verica Rakocevic (@verica.rakocevic)


Да потсетиме, Верица е во брак со 35 години помладиот Вељко Кузманчевиќ.

Венчавката на модната дизајнерка Верица Ракочевиќ и Вељко Кузманчевиќ во 2013 година во никој случај не беше стандардна. Во тоа време српските медиуми со денови пишуваа само за нив, а имајќи предвид дека разликата во годините меѓу нив е 35 години, многумина предвидуваа бродолом, што тие на најдобар можен начин го демантира, така што останаа заедно и до ден-денес се сакаат подеднакво како и тогаш.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Verica Rakocevic (@verica.rakocevic)


– Вељко ми испрати порака на Фејсбук, прашувајќи дали би можеле да соработуваме. Помислив дека сака да биде манекен и му реков дека јас не правам облека за мажи. Ми објасни дека е музичар, дека му се допаѓа тоа што го работам, а бидејќи секоја емисија има музичка позадина, предложи соработка. Му реков која е темата на ревијата што ја подготвувам, тој ми ја испрати својата идеја и така сè почна – открила Верица своевремено во емисијата „Венчавка од А до Да“ малку познат факт за тоа како започнала нејзината романса со сегашниот сопруг.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Verica Rakocevic (@verica.rakocevic)

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....