28.8 C
Скопје
18:24 - 14 април, 2024

(Видео) „Ме прашуваат дали сум болна“: Анѓелка Стевиќ објасни зошто е пропадната

Српската актерка Анѓелка Стевиќ Жугиќ реши да сними кратко видео во кое ги покажа своите ритуали за разубавување.

Таа покажа како се средува, а на самиот почеток имаме можност да ја видиме без шминка.

„За сите што се прашувате дали сум болна – фала богу што не сум, но стареам. Фала Богу што сум остарена и што пропаднав поради тоа, но и фала Богу што не се чувствувам така“, изјавила актерката додека се шминкала, а потоа открила каков совет добивала:

„Ми рекоа само да се снимам додека се шминкам, дека не морам ништо паметно да кажам. Велат – луѓето многу сакаат да го гледаат тоа. Мислам, кого да гледаат? Јас без шминка, како не знам да се шминкам? Веројатно, тоа никому не му се допаѓа, дури ни мене“, додала актерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anđelka Stević Žugić (@andjelkap)

Слични објави

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо
Се вчитува....