5.8 C
Скопје
14:48 - 3 декември, 2023

(Фото) Французите го разграбаа „Плејбој“ за да ја видат министерката зајачица: Втора тура се печати!

Бројот на францускиот магазин Плејбој, на чија насловна се појави Марлен Чиапа, државен секретар за социјална и солидарна економија, брзо беше распродаден, пренесува Франс Инфо.

Како што изјави главниот уредник на Плејбој, Жан-Кристоф Флорентан, 100.000 примероци од списанието со политичарката на насловната страница се распродале за три часа на денот на излегувањето на изданието април-јуни.

Поради оваа причина, одлучено е да се испечатат уште 60 илјади броеви, кои ќе се најдат на киосците на 20 април.

Забележано е дека во Франција во просек месечно се продаваат по 30.000 примероци од списанието.

Покрај насловната фотографија, списанието содржи и интервју со Марлен Скиапа, во кое таа зборува за правата на жените.

Сепак, поради појавата на еротска содржина во машкото издание, политичарката беше критикувана од нејзините колеги. Така, премиерката на земјата Елизабет Борн позирањето на политичарката го нарече „целосно несоодветно, особено во тековниот период“.

Слични објави

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Се вчитува....