14.8 C
Скопје
10:13 - 2 јуни, 2023

(Фото) Французите го разграбаа „Плејбој“ за да ја видат министерката зајачица: Втора тура се печати!

Бројот на францускиот магазин Плејбој, на чија насловна се појави Марлен Чиапа, државен секретар за социјална и солидарна економија, брзо беше распродаден, пренесува Франс Инфо.

Како што изјави главниот уредник на Плејбој, Жан-Кристоф Флорентан, 100.000 примероци од списанието со политичарката на насловната страница се распродале за три часа на денот на излегувањето на изданието април-јуни.

Поради оваа причина, одлучено е да се испечатат уште 60 илјади броеви, кои ќе се најдат на киосците на 20 април.

Забележано е дека во Франција во просек месечно се продаваат по 30.000 примероци од списанието.

Покрај насловната фотографија, списанието содржи и интервју со Марлен Скиапа, во кое таа зборува за правата на жените.

Сепак, поради појавата на еротска содржина во машкото издание, политичарката беше критикувана од нејзините колеги. Така, премиерката на земјата Елизабет Борн позирањето на политичарката го нарече „целосно несоодветно, особено во тековниот период“.

Слични објави

(Фото) Јорданскиот принц Хусеин се ожени со убава архитектка од Саудиска Арабија: Гламурна свадба со 1.700 вип гости

Еспресо

Астро прогноза за петок, 2 јуни

Еспресо

(Видео) Излезе новиот трејлер за продолжението на „Сексот и градот“: Кери му пишува на својот долгогодишен љубовник, Саманта се појавува само во една сцена, Миранда има проблеми во врската, а Шарлот добива нова работа

Еспресо

(Видео) Шакира испрати мистериозна порака за романса со бившиот на Селена Гомез: „Херој, извонреден, прекрасен…“

Еспресо

Среќлии во јуни: Два хороскопски знаци ќе си го подобрат животот и ќе уживаат во промените

Еспресо

(Фото) Сопругата на Брус Вилис им се обрати на фановите во име на семејството: „Продолжуваме да веруваме и никогаш нема да изгубиме надеж“

Еспресо
Се вчитува....