-3.2 C
Скопје
00:17 - 9 февруари, 2023

Еуфорија во Катар, Вучиќ пред натпреварот со Бразил – „за Србија ќе навиваат и браќата Македонци“

Србија е во фудбалска еуфорија, а вечерва избраниците на Драган Стојковиќ Пикси ќе го играат првиот меч на Мундијалот, и тоа против селекцијата на Бразил, еден од најголемите фаворити за трофејот во Катар.

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ изјви дека вечерва сите ќе навиваат за Србија, во Црна Гора, на Косово, Македонија.

„Нема зошто да кријам. На последното Европско првенство јас и сите во Србија навивавме за Македонија. Сега е време и браќата Македонци да ни ја дадат поддршката на ова Светско првенство. Уверен сум дека и вечерва против Бразил ќе навиваат за Србија“, изјави претседателот на Србија.

Натпреварот меѓу Бразил и Србија се игра вечерва (20 часот) на стадионот „Лусаил“ во Доха.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....