36.8 C
Скопје
17:29 - 18 јуни, 2024

(Видео) Ѓани доби скап мерцедес! Пејачот изненаден со луксузниот подарок, од среќа ја запеа „Јовано, Јованке“

Пејачот Радиша Трајковиќ Ѓани на подарок доби автомобил Мерцедес.

Имено, Македонец му пришол на Ѓани и му дал мал плик во кој имало клуч од автомобилот, а потоа пејачот излегол од ресторанот и надвор го пречекал нов бел мерцедес, на кој имало огромна црвена машна.

„Вау, што е ова народе, благодарам за подарокот браќа мои“ – рекол Ѓани, а потоа ја испеал познатата македонска песна „Јовано, Јованке“, а потоа влегол во автомобилот и на сопругата ѝ порачал:

„Жено, повеќе не се враќам дома во Србија“ – рекол Ѓани.

Инаку, Слаѓа неговата сопруга вели дека за опстанок на брачната заедница најважна е љубовта, но и толеранцијата.

Видеото може да го погледнете ОВДЕ.

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....