11.8 C
Скопје
21:49 - 29 февруари, 2024

Северина поради одземеното старателство од стрес завршила во болница: „Не престанува да плаче, со неа е мајка ѝ…“

Северина додека била на одмор во Тајланд ја дознала веста дека Врховниот суд во Хрватска одлучил старателството над заедничкото дете да го добие Милан Поповиќ. Веднаш штом го слушнала тоа, пејачката веднаш ги спакувала куферите и пред време се вратила во Загреб за да види кои следни чекори ќе ги преземе со својот адвокатски тим, пишува српски Курир.

Според сознанијата на српски Курир, таа многу тешко ја примила одлуката на судските органи, па дури побарала итна медицинска помош во клиника во Загреб бидејќи ѝ се слошило од стрес. Таа не престанува да плаче, вели извор за српски Курир, а со неа постојано се нејзината мајка, братучетка и блиски пријатели.

– Ќе се борам до последната капка крв. Моето дете оди на училиште и живее во Загреб, за разлика од неговиот татко, напиша Северина во долгата емотивна објава на својот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Слични објави

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Еспресо

(Видео) „Не можам да ти кажам“: Објавена нова песна од Оливер Драгојевиќ шест години по неговата смрт

еспресо

Сенида нападната во Австрија: Излегол од од автомобил и почнал да ѝ удира шлаканици

Еспресо

Саша Поповиќ во шок поради тоа што Кеба го направи среде емисија: „Дали си ти нормален? Ова не сум го доживеал 20 години“

jasmina.kantardzieva

(Фото) Љубовта не згаснува: Лазар Ристовски во прегратки на 39 години помладата девојка

Еспресо

Среќници на месец март: Три хороскопски знаци ќе летаат на крилјата на среќата 

еспресо
Се вчитува....