10.8 C
Скопје
19:49 - 20 април, 2024

(Фото) Ѕирнете во луксузната јахта на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6 милиони евра. Иако многу зборуваше за тоа, самата пејачка откри дека има дури шест спални соби.

Штом се загрее времето, брачната двојка Живојиновиќ се качува на својата јахта со која вообичаено пловат по јадранскиот брег од Риека до Будва.

„Патуваме затоа што патувањето, разновидноста и далечината се тајни освежувачи на креативноста на нашиот ум“, откри еднаш Брена.

Фото: Фејсбук

Пејачката често е домаќин на роднините, пријателите и колегите на својата јахта, а кога се закотвува на брегот често може да се види како добро се забавува.

Фото: Фејсбук

Јахтата неколку пати е фотографирана однадвор, а нејзината пријателка Мирјана Антоновиќ еднаш на Фејсбук објави фотографии од внатрешноста на јахтата.

„Неколку слики од јахтата на Брена и Боба. Штета што бев малку болна, па не можев целосно да уживам“, напишала Мирјана, пријателката на Брена, која била на суд со Мирослав Илиќ за да му утврди татковство на синот, заедно со фотографии од внатрешноста, со што ги покажала сите луксуз.

Фото: Фејсбук

Дневната соба е пространа, со голем телевизор, а на мермерната маса освен слатки и овошје може да се види и новчаник полн со парички. Една од спалните дури имаше и сопствена бања, а се внимаваше на секој детаљ, па така и крпите биле брендирани и во боја на плочките.

„Па, тоа е убав мал брод од околу 30 метри, со пет-шест спални соби. Тоа не беше само подарок за нашите души. Сакавме да си дозволиме нешто бидејќи тоа беше специфична ситуација“, рекла Брена и додала дека „ја сака водата и морето“.

Фото: Фејсбук

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....