Трагедија и го одбележа животот, а една средба во банка и го промени: Необична и тажна приказна за една од најубавите жени во светот

Една од најубавите и најплатените актерки во Холивуд денес е Шарлиз Терон, но нејзиниот пат до ѕвезда не бил ниту малку едноставен.

Шарлиз Терон пораснала во Јужноафриканската Република, но нејзиното детство не било најсреќно. Нејзината мајка и таа покрај таткото алкохоличар преживувале многу тажни и непријатни ситуации во домот, а во една таква домашна ситуација тој го земал својот пиштол и испукал куршум кон нив. Тогаш мајката на Шарлиз храбро му го одземала пиштолот и го убила. Меѓутоа, не добила казна бидејќи станувало збор за самоодбрана и одбрана на дете.

Фото: Профимедиа

Шарлиз подоцна со својата мајка се преселила во Италија, а потоа во Њујорк. Таа најпрвин се занимавала со танц, но една сериозна повреда на коленото и ставила крај на нејзината кариера.

Фото: Профимедиа

Потоа нејзиниот живот го одредила судбинската средба во една банка со агентот Џон Крозби, кој стоел покрај неа додека таа се обидувала еден чек да го замени за пари. Тој се понудил да и даде пари а таа прифатила. Откако случајно ја открил нејзината харизма и талент тие воспоставиле контакт, по што таа ја остварила и својата прва улога.

Фото: Профимедиа

Се понатака е добро познато, а Шарлиз е и првата Јужноафриканка со Оскар за најдобра актерка.

Таа посвои две деца, а познати се и нејзините љубовни врски со Шон Пен и Стјуарт Таунсенд, но најчесто таа истакнува дека не се гледа себе си во сериозна врска со некој маж.

Фото: Профимедиа

Слични објави

Беа славни и барани, но кажаа „Чао“: Овие македонски пејачи засекогаш ја напуштија Македонија (ВИДЕО)

Igor

Ова се вика упорност: Фан го бркал Крис Хемсворт со мотор само за да добие автограм! (ВИДЕО)

Еспресо

Контроверзни родители открија како ги одгледуваат децата: Мајката ги дои до шестата година и не одат на училиште

Еспресо

Серијата „Игра на престоли” беше и победник и губитник на наградите Еми (ВИДЕО)

Igor

Мишел Фајфер покрај глумата има уште еден талент: Познатата актерка ја воодушеви јавноста! (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Анџелина Џоли го прослави роденденот во СОБА ЗА БЕГСТВО

Igor

Остави Коментар

единаесет − 2 =

Слични објави

Музички награди на Оскарите: Втора златна статуетка за Елтон Џон! (ВИДЕО)

Еспресо

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо

СЕ ОГЛАСИ И ДЕДОТО: Таткото на Меган Маркл изненади со изјавата

Igor

ДУА ЛИПА ја покажа картата на некогашната Голема Илирија (ВИДЕО)

Igor

Мажите родени во ОВОЈ хороскопски знак се идеални партнери за брак

Igor

Едноставни новогодишни колачиња

Слободен печат