Откако јавно се пожали, Нина Бадриќ доби понуда за работа: За два дена вадиме компири, дојди ако сакаш да работиш!

Обраќањето на Нина Бадриќ во кое од властите на Хрватска бараше на музичарите да им се овозможи повторно да работат привлече големо внимание, а на Фејсбук една жена дури и понуди работа.

„Еве за два дена ќе ги вадиме компирите, триесет хектари, во околината на Бјеловар и потребни ни се работници. Плаќаме 300 куни (околу 40 евра) на ден. Ве молам од редакцијата да и јавите на дотичната ако сака да работи. Може да ја поведе и Маја (Маја Шупут), Северина, модниот мачор (Марко Грубниќ) и сите што земаа помош од 4.000 куни (околу 500 евра). Само порачајте и да не доаѓа во дизајнерскиот фустан од 14.000 куни (околу 1.800 евра), со кој се фалеше пред неколку месеци зашто врнеше многу дожд деновиве и прилично е калливо“, порачала жената.

Instagram

Слични објави

Добила име според ЈОГУРТ! Еве како Ѓура и сопругата го одбрале името за нивната ќерка

Igor

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Igor

Дали сопругата на Чичарито овојпат претерала? (ФОТО)

Igor

Филм кој го расплака Џејсон Момоа: „Ме расплакавте пред децата“ (ФОТО)

Igor

Се омажи БИВШАТА ДЕВОЈКА на принцот Хари: Венчаницата е правена РАЧНО 640 часа, погледнете како изгледа

Igor

Славниот магионичар почина од коронавирусот – Замина најдобриот скротувач на лавови и бели тигри

Еспресо

Остави Коментар

деветнаесет + 19 =

Слични објави

Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Igor

Дневен хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Видео хороскоп за 13 мај 2019, понеделник

Igor

РЕПОРТАЖА: Тоскана е прекрасна и лете и зиме

Слободен печат

2 модели на здолништа кои Французинките никогаш нема да престанат да ги носат – Модни парчиња за целиот живот! (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 17 април – Прочитајте што ве очекува овој петок…

Еспресо