Шакира за раскинувањето со Пике и обвинувањето за даночна измама: „Се сметав себеси за многу покревка“

Шакира раскажа што научила од раскинувањето со Пике. Колумбиската пејачка Шакира, одговарајќи на прашање за раскинувањето со поранешниот фудбалер на каталонска „Барселона“ Жерар Пике, изјави дека порано се сметала себеси за покревка, пренесува шпанска „Хола“. „Научив една лекција. Се сметав себеси за многу покревка отколку што навистина бев. Сфатив дека … Продолжи со читање Шакира за раскинувањето со Пике и обвинувањето за даночна измама: „Се сметав себеси за многу покревка“