Светот збудале по новиот трик против комарци – Еве како конечно да се спасите од нив! (ВИДЕО)

Комарците и мувите во лето се вистински кошмар и често знаат да ни го расипат уживањето во ноќните часови, а дури и спиењето.

Но доколку мислите дека за тоа нема лек, се лажете. На Твитер овие денови се појави нов трик кој стана вистински хит.

Сетете се само колку пати не сте можеле да спиете поради зуењето и убодите од комарци кои потоа ужасно чешаат. Дури ниту купечките спрееви не помагаат во целост, а и препаратите кои се продаваат за во домот може да бидат високо токсични за организмот.

Постојат многу „направи-сам“ трикови кои наводно гарантираат дека ќе бидете безбедни од комарците, но неодамна еден од нив буквално го запали интернетот, а речиси половина милион луѓе тврдат дека е ефикасен.

Многу едноставен и евтин, а се што ви е потребно е еден лимон и каранфилчиња.

Лимонот исечете го на половина, а потоа во секоја половина забодете каранфилчиња. Потоа, лимонот ставете го каде што спиете или престојувате, а тој помешан со каранфилчињата успешно ќе ги избрка комарците.

Слични објави

Не постои толку мека перница како мирната и чиста совест: Француски цитати кои погодуваат во самата суштина на животот!

Еспресо

Меган повторно се одлучи на потег кој дополнително ќе ја разбесни кралицата

Слободен печат

Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Еспресо

Снегулки од хартија на 5 начини: Научете како да го направите најубавиот новогодишен украс! (ВИДЕО)

Слободен печат

НАЈЛЕСЕН РЕЦЕПТ за бела пита од макарони

Igor

Ова е најбараната ташна на светот, чини 525 долари и во моментов ја чекаат 120.000 луѓе!

Igor

Остави Коментар

петнаесет − 12 =

Слични објави

Пенасти крофни од рерна: Меко тесто полно фил! (РЕЦЕПТ)

Igor

Адел повторно ја шокираше јавноста со изгледот! (ФОТО)

Еспресо

Не нанесувате хидратантна крема редовно? Еве што ќе и се случи на вашата кожа!

Igor

Овие познати дами се бореле да станат мајки, па и открија на јавноста низ што сѐ поминале (ФОТО)

Еспресо

Шармантната пејачка има намера да остане бремена од непознат човек!

Слободен Печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Еспресо